Nowoczesny i Bieszczadzki, Czyli Jaki?

Inspirowany długimi wędrówkami po Bieszczadach, rozmowami z lokalnymi artystami, którzy tworzą unikatowe rękodzieła.

Po wysiedleniach w latach 40′ XX stopniowo  góry  zaczęły  wypełniać się mieszkańcami. Zwykle bardzo unikatowymi osobowościami, bo magia Bieszczad przyciąga zwłaszcza takich ludzi. Wszechstronni malarze,  rzeźbiarze, rękodzielnicy, poeci oraz cała masa lokalnych artystów. Wszystkim im możemy w jakimś stopniu podziękować za inspirację do utworzenia Nowoczesnego Stylu Bieszczadzkiego. Każda rozmowa, każda wędrówka przyniosła coraz to nowsze obrazy, pomysły.

Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nowoczesność (modernizm) w sztuce użytkowej ma już ponad sto lat, a najsłynniejsze meble modernistyczne zaprojektowano w latach 30. i 40. XX wieku.

My dokładamy do tego nasz nowy kierunek, dzięki któremu liczymy na to że Bieszczady rozpoznawane będą również przez swój charakterystyczny i unikatowy Design – Nowoczesny Styl Bieszczadzki. 

Czym Jest Nowoczesny Styl Bieszczadzki?

Bieszczady to piękne miejsce, które kojarzy nam się z nieograniczoną naturą i dzikością. Przez jego losy i historię trudno jest teraz mówić o jednym jasnym i pięknym stylu jaki panuje w Bieszczadach. Dlatego podjęliśmy wyzwanie, aby tworzyć nową jakość.

  • mniej znaczy więcej – ograniczenie dekoracji sprawia że bardziej liczy się jakość niż ilość
  • modernistyczna designerska forma – sprawia że wnętrze nabiera charakteru, jest funkcjonalne i przykuwa uwagę
  • czerpiemy z natury i historii Bieszczad – a za razem koncentrujemy się na ponadczasowym i nowoczesnym wzornictwie.
  • wiodący materiał: drewno – gdyż pozwala ono ożywić atmosferę , nadaje pomieszczeniu ciepła
Shopping Cart